Lood

« Tagasi

Hämeenlinna piirkond Soome lõunaosas on Helsingist vaid tunniajase sõidu kaugusel. Piirkonda kuuluvad Hämeenlinna linn ning Janakkala ja Hattula vallad. Oma järvede, metsade ja puhkeparkidega on sellel piirkonnal turistidele palju pakkuda, samuti toimub siin palju meeldejäävaid üritusi.

Häme loss

Häme loss on keskaegne loss, mis asetseb Hämeenlinnas. Algselt paiknes see saarel, aga praeguseks on loss imeilusal Vanajavesi järve kaldal. Loss ehitati 13. sajandil. Tänapäeval on see oma muuseumide ja üritustega populaarne turismiatraktsioon.

Häme keskaegne loss asetseb Vanajavesi järve kaldal. Selle park on populaarne ürituste korraldamise koht ning seetõttu läbi kogu suve rahvast tulvil.

Aulanko piirkond ja rahvuspark

Aulanko rahvuspark on üks Soome kauneimaid paiku. Isegi Jean Sibelius, kes sündis Hämeenlinnas, sai selle ilust inspiratsiooni.

Lisaks kaunile maastikule on Aulanko piirkonnas palju vaadata. Aulanko rahvuspark oma vaadete ja vaatetorniga Aulankovuori mäel väärivad külastamist. Selles piirkonnas on ka hotell koos spaaga, seikluspark, ratsutamiskeskus, golfiväljak ja loomulikult suveteater.

Aulanko rahvuspark on Soome pargikultuuri tervikuna märkimisväärselt mõjutanud. Praegusel ajal kuulub Aulanko piirkond Soome esimesele linna rahvuspargile.

Aulanko rahvuspark on jahmatavalt ilus koht Hämeenlinnas. Võib ronida maalilise vaatega vaatetorni, matkata pargis või nautida erinevaid tegevusi piirkonnas.

Mõisad

Keskajast alates on mõisamajadel olnud Hämes märkimisväärne roll. Hulgaliselt ilusaid mõisamaju Hämeenlinna piirkonnas pakuvad külastajatele konkurentsitult parimaid elamusi. Reisijad saavad iseseisvalt külastada mõisaid, mõnes isegi ööbida, ehkki osa neist on eraomandis ja ei ole avalikkusele avatud.

Järved ja puhkemajakesed

Hämeenlinna piirkonnas on arvukalt järvi. Võib minna reisile, kalastama või kanuumatkale mööda Vanajavesi järve või mööda mõnda väiksemat jõge ja järve. Olles Soomes, pead kogema soomlaste populaarseimat nädalavahetuse või suvepuhkuse veetmise viisi – Soome puhkemajakest. Hämeenlinna piirkond on populaarseim puhkemajakeste piirkond Soomes, inimesed üle kogu riigi tulevad siia. Reisijatele välja rentimiseks jagub samuti rohkesti puhkemajakesi.

Vihavuosi küla oma kärestikega on populaarne kalastuskoht. Vanas saekaatris on nüüd kohvik ja kohalikud suvitajad ning turistid külastavad seda kohta sageli.

Suuremad sündmused Hämeenlinna piirkonnas

Kõik on oodatud osalema Avatud Külade Päevale juuni alguses. Iga küla on püstitanud oma elu, tegevusi ja sündmusi tutvustava telgi. Võid külastada külaturgu, kohvikuid, osaleda vabaõhutegevustes, jalutuskäigul läbi küla või külastada külamuuseume.

Wanaja Festval juuli lõpus on suurim rokk- ja popmuusikafestival selles piirkonnas. Arvukalt Soome tuntuimaid artiste tuleb Wanajasse esinema. Festival toimub maalilises Hämeenlinna lossis ja pargis vaatega Vanajavesi järvele ning see kogub kokku noori ja õnnelikke inimesi kogu piirkonnast ning kaugemaltki.

Augustis leiab Hämeenlinna lossis, pargis ja selle ümbruses aset Häme Keskaja Festival. Sel aastal on festivali 20. toimumisaastapäev. Festival tutvustab keskaja elustiili ja kultuuri: muusikat, hobuseid, võitluskunste, käsitööd, maage, kaupmehi jt. Programmist leiab põnevat tervele perele.

Tekst ja pildid: Ulla Harju

Tegevust toetab Euroopa Liidu Leader programm.

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.