Lood

« Tagasi

Mai alguses anti meile võimalus külastada ühte naaberriigi Soome parimat õlletegijat!
Koht mida külastasime oli Takatalo & Tompuri Brewery, Helsingist pea 2 tunni sõidu kaugusel. Vastu võttis meid peremees Mikko Suur-Uski !
Teadagi Soomet kutsutakse tuhandete järvede ja saarte maaks! Meie teekonnal saatsid meid võimsad Soome kaljud- mandriliustiku kujundatud erinevate pinnavormide kooslust.
Lahemaa õllemeister Ulvar Veldi ronis ka kohe oma õlledega Soome kaljut vallutama!

Koht kuhu Mikko on rajanud oma õllekoja on nende pere käes juba 300 aastat, varem pidas tema isa seal piimafarmi, siis võttis Mikko üle oma perega ja rajas pruulikoja.
Mikko taust on väga huvitav, ta oli aastaid üks Soome parimaid tippkokkasid. Otsus tulla tagasi kodukohta ( kus ta omal ajal nii tahtis pääseda, nagu noored ikka) tuli järsku. Ja nii nad pakkisid oma asjad ja lapsed ja koerad kokku ning kolisid tagasi et üle võtta isakodu.
Meid tervitasid sõbralik lihtne peremees Mikko, tema armas naine, 3 last, 3 koera ja vist oli 5 süsimusta kassi 😊
Liikusime kohe edasi uudistama Mikko pruulikoda. See oli muidugi võimas, parasjagu oli seal tegutsemas Mikko vend kes täitis õlletanke.

Takatalo & Tompuri Brewery ongi rohkem pere ettevõtte. Kus vajadusel saavad kõik abikätt pakkuda.

Mikko rääkis et tema õpetaja, õlleguru selgitas talle, et kui sa õppid tegema head pilsneri tüüpi õlut, õpid sa tegema õlut!
Mikko stiil on puhtad ja lihtsad maitsed. Sama stiili hoiab ka meie oma Eesti õllemeister Veldi. Tegelikult oli hämmastavalt palju sarnaseid jooni kahe erineva riigi õllemeistri vahel. Mis tegi veelgi nauditavamaks suhtlust, vastuvõttu ja kogu seda reisi.

Õllemeistrid rääkisid pikalt õlledest, selle valmistamisest, seisukorrast turul jne. Mikko valmistas meile imelise õuna ( tippkokk ikkagi ju ) ning rääkis meile ka täpsemalt Soome ajaloost, olust ja elust praegusel hetkel.
Mikko viis meid vaatama ühte suurimat Soome ajaloo ehitist: Mannerheimi liini! See on soome au ja uhkus!
Mannerheimi liin oli Soome kindlustuste liin Karjala kannasel, millega püüti Talvesõjas Punaarmee pealetungi pidurdada.
Mannerheimi liiniks nimetatakse rajatist Carl Gustaf Emil Mannerheimi järgi. Liin oli 135 kilomeetrit pikk ja 90 kilomeetrit sügav.
See oli tõeliselt võimas, nii oma olemuselt, kui sellelt et mõelda kui palju energiat ja tööd selle rajamine vajas. Oli uhke tunne seal kõndida ja seda uudistada.

Kogu meie reis läks hästi! Vastuvõtt oli soe ja armas. Soomlaste õlletegu uudistada oli väga huvitav ja hariv. Ausalt öeldes nägime meie niiöelda Soome teist poolt: nende ajalugu, imeilusaid linnu, ajalugu. Saime mekkida tõelist maitsvat Soomes valmistatavat käsitöö õlut.
Takatalo ja Tompuri Brewery õllemeistriga peame läbirääkimisi teemal, kas oleks meil tema abil võimalik sisse tulla ka Soome turule.
Täname südamest sellise võimaluse eest MTÜ Arenduskoda, projekti eestvedajaid ja muidugi Soome õllemeistrit Mikko Suur-Uski .
Reis toimus 02 mai 2018.

Tervitustega Lahemaalt!

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.