Uudised

« Tagasi

Veebruari lõpuga lõppeb ka ligi kolm aastat kestnud rahvusvaheline koostööprojekt Kestlik ettevõtlus maal. Projekti ideeks oli toetada koostööd Läti, Soome ja Eesti mikro- ja väikeettevõtjate vahel pakkudes ettevõtjatele sobiva koostööpartneri leidmist, õppereise, disaininõustamist, erinevaid seminare ja kohtumisi. Projekti käigus testitud ettevõtjate omavahelise vahetuse mudel toimis nii hästi, et 25 vahetustest tekkinud koostööpaaridest on peale projekti koostööd jätkamas üle poolte ettevõtetest. Peamiselt tehakse koostööd oma toodete-teenuste sisulisel arendamisel, üksteisele kogemuste jagamisel ja turunduses. Täpsemalt oleme pannud sündinud koostööd kirja meie Lõppraportis.

Oluliseks tulemuseks on kahtlematult ka projekti kaudu loodud veebiplatvorm seic.ee , kust leiab meie piirkonna ettevõtteid, vahetuste ja õppereiside kogemuslugusid. Kokku on seal esitletud 113 ettevõtet. Veebiplatvorm jääb avatuks ka peale projekti, pakkudes kõigile huvilistele võimalust leida endale sobiv koostööpartner. Juhul, kui lehelt ei leita sobivat partnerit, saab ühendust võtta oma piirkonna tegevusgrupiga ja paluda abi partneri leidmisel. Veebiplatvorm on avatud kõigile, sinna saab julgelt lisada ka oma ettevõtet.

Projektil juhtpartneriks oli MTÜ Arenduskoda. Partnerid Eestis: Rohelise Jõemaa Koostöökogu, Ida-Harju Koostöökoda; Soomes: Sepra , Pirkan Helmi ja Linnaseutu tegevusgrupid; Lätis: Lielupe ja Liepaja tegevusgrupid.

Lisainfot projektist saab arenduskoda@arenduskoda.ee e-postilt.