Entrepreneurs

« Back to entrepreneurs

SA Anija Mõisa Haldus

Region:

+372 55 534 368

anijamois.ee

Contact us

Anija mõisa renoveerimiseks, haldamiseks ja taaselustamiseks on Anija vald loonud sihtasutuse Anija Mõisa Haldus. Sihtasutuse tegevuse eesmärk on Anija mõisakompleksi restaureerimine ja renoveerimine ning mõisa kui turismiobjekti arendamine. Mõisakompleksi kuuluvad kolm hoonet – mõisa peahoone ehk härrastemaja, ait ja teenijatemaja.
Mõis asub Jägala-Kehra-Kose maantee ääres Anija külas. Mõisast on esimesi kirjalikke teateid 1482. aastast. Hoonet on erinevatel aegadel korduvalt ümber ehitatud. Oma praeguse ilme sai mõisa häärber XIX sajandi algul. Anija mõis on üldkompositsioonilt üks ilusamaid ja väljapaistvamaid mõisahooneid Eestis. Mõisa park on unikaalne võõrpuuliikide rohkuse poolest ja on võetud loodus- ja muinsuskaitse alla.
Mõis on koht, kus ümberkaudsed inimesed saavad koos käia ja ühiselt tegutseda.
Hoone on avatud vaatamiseks kõikidele soovijatele. Külalistele on pakkuda:
Peoruumid 60 inimesele
Teemapeod, pulmad, sünnipäevad nii suurtele kui väikestele
Mõisapark
Peahoone taga asub põnev liigirikas park, mis on imeline paik jalutuskäiguks ning piknikupidamiseks.
Margiti käsitöötuba
Käsitöötoas saab imetleda ja kaasa osta kauneid käsitöövaipu ning kudumeid. Alati abivalmis ja külalislahke perenaine jagab huvilistele oma teadmisi ja nõuandeid.
Anija külaraamatukogu
Väike, hubane raamatukogu on koduks nii uuele kui vanemale kirjandusele, mis mõeldud igale eale. Siit saab laenutada oma lemmikraamatu ning nautida seda mõisapargis linnulaulu saatel!
Kodulootuba
Kodulootoa uhkus ja au on eesti-aegne reljeefne gloobus, kuid kogukonna liikmed on kõigile vaatamiseks toonud veel palju muid huvitavaid esemeid.
Seminariruum 20 inimesele
Vastrenoveeritud ja kõige vajalikuga sisustatud seminariruum on hea koht, kus veeta töökas päev. Loovusele annavad lisalaengu ajalooline miljöö ja sõbralik keskkond.

Stories about us

Zanda Zarina (from Lielvircava manor in Latvia) visiting Anija manor

Starting from June 2017 Anija Manor Foundation has enjoyed a pleasant experience participating in the SEIC project. We have found new partners and gained exciting and inspirational ideas.Contact us