Uudised

« Tagasi

Kuuma maikuu lõpus kogunesid ettevõtjad Soomaale uudistama ja proovima kohalike väikeettevõtjate teenuseid ja tooteid. Majutust pakkus Põnka Puhketalu, harivat meelelahutust soomaa.com ja Ljudmila Ruukel, külastati alpakafarmi ja kollektsioonaeda.

2018. aasta 30.-31. mail külastasid Arenduskoja ja Ida-Harju Koostöökogu maaettevõtjad Rohelise Jõemaa piirkonda. Allpool väike fotoreportaaž toredatest ja kasulikest kevadpäevadest.

Kanuuretke juhtis soomaa.com eesotsas Aivar Ruukeliga. Vaprad kanuutajad kogusid retke kestel jõe äärest ka ürte, mida hiljem ühiskokkamisel kasutada.

Kokkamishuvilisi tervitas Udmurdi traditsiooni kohaselt tervitusjoogiga Ljudmila Ruukel, kelle juhendamisel asuti suure pelmeeniteo kallale.

 

Põnka Puhketalus tutvustas sõbralik peremees majutuse ja suna võimalusi ning talupere loomi: miniveiseid, lambaid, kodulinde, jänest, koera ja kassi.

Teine päev algas Alpakafarmis. Lisaks eksootilistele alpakadele sai uudistada ka kitsi ja minilambaid.

Järgmiseks külastuskohaks oli Lepiku-Mardi kollektsioonaed, mis on perenaise hobist vaikselt tööks kasvamas.

Reisi võtsime kokku Pärnu Jaagupi Mõisa Köögis, kus lisaks muule said osalejad maitsta ka Rohelise Jõemaa „Piirkonna Maitse 2018“ tunnustuse saanud „Mõisa Köögi pateed“.