Maaettevõtlus

Tere tulemast Eesti, Läti ja Soome koostööprojekti “Kestlik ettevõtlus maal” veebilehele! Siit leiad meie piirkondade ja mikroettevõtjate tutvustused, tooted-teenused ja lood.

Piirkonnad

Kolm riiki ja kaheksa LEADER-piirkonda – kõik toredad paigad ettevõtluseks, koostööks ja turismiks. Kliki alloleval lingil ja uuri lähemalt, mida siin tehakse!

Asukohad kaardil

Lood

Ettevõtjate vahetus: Kuusiku Loodustalu külastas Soomes Majatalo Torppa’t

Majutajad: Majatalo Torppa turismitalu Soomes Sepra piirkonnas, perenaine Pauliina Lunna

Külalised: Sirje ja Rein Kuusik, Kuusiku Loodustalu perenaine ning peremees, Arenduskoja piirkond

2.

Jaanioja käsitöötalu perenaise Jaanika Saare päevik Soome külaliste vastuvõtust.

18033353_10212706581043187_2892353707100238294_n 17854870_1398608436828873_274637389373191660_o

Järgnev päevik räägib sellest, mida võtsin ette Soomest, Trademark Hupakost külla sõitnud Jaana ja Miinaga. Igal juhul oli külastus inspireeriv ja loodame peale minu külaskäiku soome ka jõuda konkreetsete koostööplaanideni.

Ettevõtjad

Väike on ilus. Tooted, millel on hing. Teenused, millega käib kaasas naeratus ja oma lugu. Leia siit kohalikud mikroettevõtjad ja vaata, kas neil on sulle midagi huvitavat pakkuda!

Kõik ettevõtjad

Uudised

Tulemas on ettevõtjate inspiratsioonipäevad Lahemaal

Inspiratsioonipäevad toimuvad Arenduskoja piirkonnas 20.-21. märtsil 2017. Kogunemine 20. märtsil Arma Ratsatalus kell 12.00. Inspiratsioonipäevale ootame kõiki Arenduskoja, Rohelise-Jõemaa Koostöökogu ja Ida-Harju Koostöökoja piirkonna ettevõtjaid ja ühenduste esindajaid.

“Kestliku ettevõtluse” komisjon Lätis

Projekti “Kestlik ettevõtlus maal ” juhtkomisjon kogunes 7.-8. veebruaril Lätis, Jelgava lähistel asuvas väikeses turismitalus Viesu Lici.

Kasulikud teenusedisaini ideed

Maaettevõtjatel on harva aega oma tööst distantseeruda, et oma ettevõtet ja tooteid kõrvalt vaadata. Aga just seda on vaja selleks, et sihte seada ja vajalikke uuendusi ellu viia.

Algas koostöö Tartu Kunstikooliga

Sel kevadel saab alguse koostööprojekt Tartu Kunstikooliga, mis toob kokku maaettevõtjad ja disainitudengid. Disainpraktika ja erialatundide raames hakkavad Tartu Kunstikooli disainiõppijad aitama maaettevõtjatel logo, pakendit või veebilehte disainida.

Meist

Koostööprojekt “Kestlik ettevõtlus maal” 2016-2019 on suunatud maapiirkondade mikroettevõtluse arendamisele ning hõlmab kaheksat kohalikku Leader-algatusgruppi Eestist, Lätist ja Soomest. Peamine eesmärk on edendada rahvusvahelist koostööd teenuste arenduseks ja turundusliku oskusteabe vahetuseks. Eraldi fookus on ettevõtlikel noortel, kes saavad osaleda ettevõtjate vahetuses, ning piirkondadevahelise turundusvõrgustiku loomisel.

Loe lähemalt

Oled sa
ettevõtja?

Et olla edukas, on vaja teha koostööd – jagada kogemusi, oskusteavet, ideid ja ka muresid. Koos leiame võimaluse nutikamaks turunduseks, toredaks tootearenduseks ja müügiks. Kui oled meie piirkonna ettevõtja, siis liitu võrgustikuga siinsamas veebilehel!