Maaettevõtlus ja turism kaitsealadel

Tere tulemast koostööprojektide “Kestlik ettevõtlus maal” ja "Säästev turism kaitsealadel" veebilehele! Siit leiad meie piirkondade ja mikroettevõtjate tutvustused, tooted-teenused ja lood.

Piirkonnad

Viis riiki ja üle kümne LEADER-piirkonna – kõik toredad paigad turismiks, ettevõtluseks ja koostööks. Kliki alloleval lingil ja uuri lähemalt, mida siin tehakse!

Asukohad kaardil

Lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.

Ettevõtjad

Väike on ilus. Tooted, millel on hing. Teenused, millega käib kaasas naeratus ja oma lugu. Leia siit kohalikud mikroettevõtjad ja vaata, kas neil on sulle midagi huvitavat pakkuda!

Kõik ettevõtjad

Uudised

Kestliku ettevõtluse projekti osalistest Lätis, Eestis ja Soomes on valminud lühifilm

Projekti “Kestlik ettevõtlus maal” ettevõtjatest valmis noorte andekate Läti filmitegijate Vilis Bruverise and Nauris Zeltiņši poolt video, kus ettevõtjad jagavad oma mõtteid elust, ärist ja tööst.

Vajalik abivahend maaettevõtjale

Ilmus Eesti Maaülikooli e-käsiraamat “Maamajanduse mitmekesistamine”. Autorid: Sirje Kuusik ja Tiiu Ohvril. Raamat on kättesaadav järgnevatelt linkidelt:

https://dspace.emu.ee/xmlui/handle/10492/4547

https://dspace.emu.ee/xmlui/handle/10492/4546

Maaülikooli rektor Mait Klaassen kirjutab raamatu eessõnas:

“Viimase kahekümne viie aastaga on Eesti maapiirkonnad teinud läbi pöörase muutuse, kus põllumajandustootmise intensiivsus on tõusnud kordades.

Tule Jänedale fotonäituse avamisele 5. novembril 2018!

Fotonäituse ”Katse valoon – Vaade valgusesse” avamine toimub Jänedal, maainfokeskuse fuajees 5. novembril 2018 algusega kell 11.30. Näitusel esitletud fotode kaudu vaadeldakse Eesti maapiirkondi läbi kuue Soome fotograafi silmade.

Rahvusvaheline Koostööprojekt Kestlik ettevõtlus maal lõi tugeva vundamendi mikro-ja väikeettevõtajate koostööks

Veebruari lõpuga lõppeb ka ligi kolm aastat kestnud rahvusvaheline koostööprojekt Kestlik ettevõtlus maal. Projekti ideeks oli toetada koostööd Läti, Soome ja Eesti mikro- ja väikeettevõtjate vahel pakkudes ettevõtjatele sobiva koostööpartneri leidmist, õppereise, disaininõustamist, erinevaid seminare ja kohtumisi.

Meist

Koostööprojektid “Kestlik ettevõtlus maal” ja "Säästev turism kaitsealadel" on suunatud maapiirkondade mikroettevõtluse arendamisele ning turismi säästvale korraldamisele ning hõlmavad üle kümne Leader-algatusgrupi Eestist, Lätist, Portugalist, Sloveeniast ja Soomest. Peamine eesmärk on edendada rahvusvahelist koostööd teenuste arenduseks ja turundusliku oskusteabe vahetuseks, turismikorralduseks ja piirkondadevahelise turundusvõrgustiku loomiseks.

Loe lähemalt

Oled sa
ettevõtja?

Et olla edukas, on vaja teha koostööd – jagada kogemusi, oskusteavet, ideid ja ka muresid. Koos leiame võimaluse nutikamaks turunduseks, toredaks tootearenduseks ja müügiks. Kui oled meie piirkonna ettevõtja, siis liitu võrgustikuga siinsamas veebilehel!