Uudised

Rahvusvaheline Koostööprojekt Kestlik ettevõtlus maal lõi tugeva vundamendi mikro-ja väikeettevõtajate koostööks

Veebruari lõpuga lõppeb ka ligi kolm aastat kestnud rahvusvaheline koostööprojekt Kestlik ettevõtlus maal. Projekti ideeks oli toetada koostööd Läti, Soome ja Eesti mikro- ja väikeettevõtjate vahel pakkudes ettevõtjatele sobiva koostööpartneri leidmist, õppereise, disaininõustamist, erinevaid seminare ja kohtumisi.

Kestliku ettevõtluse projekti osalistest Lätis, Eestis ja Soomes on valminud lühifilm

Projekti “Kestlik ettevõtlus maal” ettevõtjatest valmis noorte andekate Läti filmitegijate Vilis Bruverise and Nauris Zeltiņši poolt video, kus ettevõtjad jagavad oma mõtteid elust, ärist ja tööst.

Vajalik abivahend maaettevõtjale

Ilmus Eesti Maaülikooli e-käsiraamat “Maamajanduse mitmekesistamine”. Autorid: Sirje Kuusik ja Tiiu Ohvril. Raamat on kättesaadav järgnevatelt linkidelt:

https://dspace.emu.ee/xmlui/handle/10492/4547

https://dspace.emu.ee/xmlui/handle/10492/4546

Maaülikooli rektor Mait Klaassen kirjutab raamatu eessõnas:

“Viimase kahekümne viie aastaga on Eesti maapiirkonnad teinud läbi pöörase muutuse, kus põllumajandustootmise intensiivsus on tõusnud kordades.

Tule Jänedale fotonäituse avamisele 5. novembril 2018!

Fotonäituse ”Katse valoon – Vaade valgusesse” avamine toimub Jänedal, maainfokeskuse fuajees 5. novembril 2018 algusega kell 11.30. Näitusel esitletud fotode kaudu vaadeldakse Eesti maapiirkondi läbi kuue Soome fotograafi silmade.