Uudised

« Tagasi

Sel kevadel saab alguse koostööprojekt Tartu Kunstikooliga, mis toob kokku maaettevõtjad ja disainitudengid. Disainpraktika ja erialatundide raames hakkavad Tartu Kunstikooli disainiõppijad aitama maaettevõtjatel logo, pakendit või veebilehte disainida.

Programm kestab kuni 2018. aasta lõpuni ja esimesed disainilahendused on plaanis valmis saada 2017. aasta maiks-juuniks. Esimesed osalejad ettevõtjate poolelt on: Ökokuller, Lahe Maamees, Rebase Talu, Taali mesila ja Kuusikaru. Kõigepealt panevad ettevõtjad kokku omapoolsed soovid – nn disainibriifi, misjärel disainiõppijad saavad hakata tööle disainilahendustega.

shutterstock_203308630

Disainiprotsess on suures osas korrastamine: esmalt on vaja korrastada mõtted, seejärel muud väljundid alates visuaalidest kuni muude teenuse komponentidega. Tihti on õiged lahendused inimeste meeltes juba olemas, neil tuleb aidata vaid esile tulla. Neile, kes disainilahenduste väljatöötamisega igapäevaselt ei tegele, tundub see protsess keeruline. Kuid õigete tööriistade olemasolul võib selline korrastamine ka kiiresti ja lihtsalt toimuda.