Lood

« Tagasi

Anija Mõisa Haldus sihtasutusel on alates 2017 aasta septembris olnud meeldiv kogemus osaleda SEIC projektis. Oleme projekti raames leidnud uusi koostööpartnereid ning ammutanud põnevaid ja inspireerivaid ideid. Sihtasutusel ei lõppe koostöö koostööpartneritega SEIC projekti lõppemisega, vaid vastupidi, oleme valmis vastu minema uutele väljakutsetele, kindlasti soovime läbi tuttavaks saadud inimestega laiendada koostööpartnerite ringi.

12. augustil toimus Anija mõisapargis Leader toetusel mõisakultuuri festival. Festivalil osales ka SEIC projektis osalenud ja meie koostööpartner Zanda Zarina Lätist Jelgava maakonna Lielvircava mõisast. Zanda veetis Anija mõisas 11 – 13 augustini toredad suvepäevad, sealhulgas sai osa Anija mõisa aasta suur sündmusest. 11. augustil mõisa saabudes, maitsesime mõisakohviku rabarberi kooki ja arutasime Eesti ja Läti mõisate erinevust, kuid ka seda kui oluline on mõisas toitlustus ja kui see veel suurepäraselt miljöösse sulandub. Zanda mõisas see kahjuks puudub. Laupäeval panime mõisapargis valmis kõik kauplejate kohad, viidad jm vajaminev, et festival õnnestuks suurepäraselt. Zandal oli rõõm, et ettevalmistusel osaleda sai, tema mõisas nii suurelt ei ole korraldatud, lausus ta. Samuti elas Zanda läbi koos meiega festivali läbiviimise rõõmud ja mured, kuna ilm oli vihmane siis, tuli kiirelt korralduses teha ka muudatusi, kus Zanda oli nii nõu, kui jõuga toeks. Päev oli pikk ja väsitav, kuid samas lustlik ja andis edaspidiseks palju inspiratsiooni. Juba järgmisel päeva tuligi Zandal tagasi koju minna. Loodame väga, et Zandale oli vahetus huvitav ja sai meie tegevustest midagi kasulikku ka Lätimaale viia

Oleme plaani võtnud Anija mõisaperega külastuse Lielvircava mõisa, et teada saada kuidas ja mismoodi elu põhjanaabritel mõisas läheb. Ning kindlasti soovime näha ja imetleda Zanda loomingut 19. sajandi rõivaste näol, mis võiksid tee leida ka Anija mõisa.

Oleme tänulikud Seic projektis osalemise eest!