Lood

« Tagasi

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Esmalt viisime külalised vaatama Pärna puhkeküla, mis on tõeline väike kohalik rahvamuuseum. Peremees Ain Arula on oma kätega üles ehitanud vanad taluhooned, ja seejuures väga autentselt. Muuseumis on suur kogus vana mööblit ja arhailisi tööriistu. Omanik ise on rahvamuusik, mängib lõõtsa ja ka kaks poega on õpetanud pilli mängima. Saime meiegi lõõtsaloost osa ja külalised valsitaktis tantsida.

Edasi sõitsime Olustvere külje all asuvasse Orioni tähetorni, mille omanik on Oskar Nõõrkõiv. See on väikese pere vaatluskeskus, millel on tõeline teleskoop katusel. Siseruumidesse on ehitatud ruum füüsikakatsete jaoks. Kuna Oskar on füüsikaõpetaja, on tema esitlustes palju leidlikkust. Näidatakse gravitatsiooni võimu, elektriga katseid ja paljut muud.

Järgmine retk oli 4,5 km pikk rets Hüpassaare rabasse. Rabas on avar vaade, sest väikesed puud – männid ja vaevakased ei ületa inimese kõrgust, kuigi on mitusada aastat vanad. Eriline emotsioon oli külalistel  rabajärves ujumisest ja rabaturba tervendavast mõjust osasaamisest. Ilma matkajuhi Aivar Siimuta, poleks nad eales julgenud rabajärve minna. Emotsioonid nende jaoks olid ülimad.

Õhtul olime meie juures Energia talus. Pererahvas Aivar ja Tiiu Siim tegelevad ravimtaimede kasvatamise, kogumise, töötlemise ja turustamisega. Lisaks pakub Energia talu turismi- ja öko-spa teenuseid. Kohapeal tegime väikese saunakoolituse, kus peremees Aivar Siim õppis ise Lienitelt väikeste saunavihtade tegemist. Pakkusime külalistele eesti sauna võimalusi – kehahooldused, vihtlemine, ürtidega mullivann.

Vahetuse peamine järeldus oli: iga töö, idee või projekt on tulemuslik, kui tegijatel on sära silmis ja usk sellesse, mida tehakse.

Sarnased lood

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.

Ratsutamise ja turismi alane koostöö Eesti ja Läti ettevõtjate vahetuses

Meie Läti külalised Jolanta ja Janis Tīreļu dzītuve / LV-Destilāti jõudsid Eestisse septembrikuu viimase päeva hilisõhtul. Nende peatuskohaks sai Annenhofi külalistemaja Lahemaa serval.