Lood

« Tagasi

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega. Tutvustasime neile tööd lihatööstuses, mis oli mõneti erinev nende tootmisest. SC Grandis valmistatakse lihatooteid traditsioonilise haluküttega ahjudes, meil on kasutuses lepalaastutega suitsutamismeetod. Ka on meie tööstus suurem nende omast.
Külastuse käigus tutvustasime ka piirkonna teisi ettevõtteid: Klaara-Manni puhkemaja, Tori Siidrtalu ja Piesta Kuusikaru talu. Astusime sisse ka Rohelise Jõemaa kontorisse ning väiketootjate toodanguga kauplevasse Tori Selja meierei poodi. 13. septembri õhtul Klaara-Manni puhkemajas saunaõhtul oli külalistel võimalik juttu vesta Rohelise-Jõemaa piirkonna ettevõtjatega. Enne ärasõitu tutvusasime veel Pärnu turgu ja seal kauplevaid ettevõtjaid.
Lahkudes nentisid noored ettevõtjad, et Eestis on areng olnud kiirem ja meilt õppida palju. Kiidame omalt poolt tublisid Läti ettevõtjaid.

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Ratsutamise ja turismi alane koostöö Eesti ja Läti ettevõtjate vahetuses

Meie Läti külalised Jolanta ja Janis Tīreļu dzītuve / LV-Destilāti jõudsid Eestisse septembrikuu viimase päeva hilisõhtul. Nende peatuskohaks sai Annenhofi külalistemaja Lahemaa serval.