Lood

« Tagasi

Kevadine esmakohtumine Jaana Klamiga Eestis viis meid üsna kiiresti koostöömõtetele. Leppisime kokku, et vastukülaskäik toimub augustikuus Loviisa Vanade Majade (Lowiisa Wanhat Talot) päevadel 26.-27. augustil, kus sean üles väikese näituse ja tutvun kogukonna käsitöö edendamise ja koostöö vormidega.

Saabumispäeval 25. augustil ootas mind sadamas ajakirjanik Hannu Lehtinen, kellega vestlesime terve tee. Jutuajamisest sündis minu tegemisi tutvustav artikkel Pyhtäänlehes. Õhtul seadsin koos Jaanaga üles näituse Loviisa Hulda Huolettoman käsitööpoes.

Hulda Huolettoman on kohalike käsitöötegijate võrgustiku võimalus müüa oma tooteid kolmes poes ja turistidele suunatud suvemüükidel. Kulusid kantakse solidaarselt ning kõigil on kohustus teha müügipäevi ehk siis olla 2-3 päeva kuus poes müüja. Kõike see toimub Jaana Klami eestvedamisel. Jaana Klami töö on tänuväärne ja eeskuju vääriv.

Käsitöö on üks võimalusi teenida lisaraha või ka meeldiv hobi. Nagu meilgi on probleemiks käsitöö tegijatel oma kätetöö väärtustamine. Kõigil päevadel oli mul võimalus näha ja kuulda, kuidas tegijad üksteist innustasid, arutlesid toodete valiku, materjali, kvaliteedi ja hinna üle ning tegid aegsasti plaane jõulumüükide korraldamiseks. Loviisa Vandade Majade päevade käsitöölaadal olid väljapanekutega käsitöötegijad kaugemaltki. Samasuguseid koostöövõrgustikke ja käsitööpoode on mujalgi Soomes. Reeglid erinevad detailides, kuid põhimõte on sarnane – koostöös on tugevam tunne ja müügikulud väiksemad. Koos tegeletakse toodete kvaliteedi tõstmisega ja valiku laiendamisega.
Minu Lillemantlid äratasid suurt huvi. Imestati töömahukuse üle ja sooviti minu tööde tehnoloogiat õppida. Ja see on üks võimalusi koostöö edendamiseks.

Oodata on sisukaid kohtumisi edaspidigi.

Janika Jaanioja Käsitöötalust

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.