Lood

« Tagasi

Kevadine esmakohtumine Jaana Klamiga Eestis viis meid üsna kiiresti koostöömõtetele. Leppisime kokku, et vastukülaskäik toimub augustikuus Loviisa Vanade Majade (Lowiisa Wanhat Talot) päevadel 26.-27. augustil, kus sean üles väikese näituse ja tutvun kogukonna käsitöö edendamise ja koostöö vormidega.

Saabumispäeval 25. augustil ootas mind sadamas ajakirjanik Hannu Lehtinen, kellega vestlesime terve tee. Jutuajamisest sündis minu tegemisi tutvustav artikkel Pyhtäänlehes. Õhtul seadsin koos Jaanaga üles näituse Loviisa Hulda Huolettoman käsitööpoes.

Hulda Huolettoman on kohalike käsitöötegijate võrgustiku võimalus müüa oma tooteid kolmes poes ja turistidele suunatud suvemüükidel. Kulusid kantakse solidaarselt ning kõigil on kohustus teha müügipäevi ehk siis olla 2-3 päeva kuus poes müüja. Kõike see toimub Jaana Klami eestvedamisel. Jaana Klami töö on tänuväärne ja eeskuju vääriv.

Käsitöö on üks võimalusi teenida lisaraha või ka meeldiv hobi. Nagu meilgi on probleemiks käsitöö tegijatel oma kätetöö väärtustamine. Kõigil päevadel oli mul võimalus näha ja kuulda, kuidas tegijad üksteist innustasid, arutlesid toodete valiku, materjali, kvaliteedi ja hinna üle ning tegid aegsasti plaane jõulumüükide korraldamiseks. Loviisa Vandade Majade päevade käsitöölaadal olid väljapanekutega käsitöötegijad kaugemaltki. Samasuguseid koostöövõrgustikke ja käsitööpoode on mujalgi Soomes. Reeglid erinevad detailides, kuid põhimõte on sarnane – koostöös on tugevam tunne ja müügikulud väiksemad. Koos tegeletakse toodete kvaliteedi tõstmisega ja valiku laiendamisega.
Minu Lillemantlid äratasid suurt huvi. Imestati töömahukuse üle ja sooviti minu tööde tehnoloogiat õppida. Ja see on üks võimalusi koostöö edendamiseks.

Oodata on sisukaid kohtumisi edaspidigi.

Janika Jaanioja Käsitöötalust

Sarnased lood

Tere tulemast Lielupesse! Turismisihtkohad 2018.

Lielupe asetseb Läti lõunaosas Zemgale madalikul, ühendades Jelgava ja Ozolnieki maakonnad LEADER-piirkonnaks.

Need on kohad, kus saab kogeda positiivseid emotsioone, nautida Läti traditsioone, maitsta tervislikke roogi ja kohata võrratuid inimesi, kelle silmades on sära sellest, et nad teevad asju südamega!

Tutvu Põhja-Eesti mitmekülgse looduse ja tegusate inimestega!

Eesti põhjapoolseim LEADER-piirkond Arenduskoda on kauni looduse ja põneva kultuuripärandiga. See hõlmab mereäärset Lahemaa rahvusparki, metsade ja rabade keskel asuvat Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala ja künklikku Neeruti maastikukaitseala.