Lood

« Tagasi

“Kestlik ettevõtlus maal” projekti raames kohtusid 2.-3.08.2018 OÜ EluJõud (Energia talu Ravimtaimekeskus-öko spa) esindajad Aivar ja Tiiu Siim partnerite Miesai un Garam esindajate Lienite Vitina-Zustrupa ja Janis Zustrupaga Lätis. Meid vastu võtnud firma tegeleb läti pirts (sauna) teenustega: spa programmide propageerimise ja väljatöötamisega, saunakoolituste ja -laagrite korraldamisega ning massaažiteenustega.

Vahetuse eesmärgiks oli luua uusi kontakte, vahetada meiega vastastikuseid kogemusi, omandada kogemusi teise riigi ettevõtluskultuurist, tundma õppida koostööpartnereid, nende tooteid ja teenuseid ning leida teiste projektis osalejatega sarnaseid ja siduvad võimalusi.

Esmalt külastasime Kegumsi väikelinnas, väiketootjat Dabīgās ēteriskās eļļas no Cade, SIA. Meid võttis vastu firma esindaja, Solvita Kūna: www.cade.lv. Firma tegeleb eeterlike õlide, hüdrolaatide, saunakosmeetika ja kehakoorijate tootmisega, taimede korjamise, töötlemise ja õlide ekstraheerimisega. Tutvusime taimede töötlemise tehnoloogiaga ja näituste ruumis lõppsaadustega: hüdrolaadid, eeterlikud õlid, kehakoorijad. Samas oli väljapanek võimalikest taimedest, mida nad tootmises kasutavad.

Edasi suundusime Erglisse, nn “Лаборатория напитков” ehk jookide laboratooriumisse. Vastu võttis meid mees, kes „põgenes“ suurest Riia linnast kümmekond aastat tagasi. Sõbrad pidasid teda „hulluks“, kuid tänaseks tahavad kõik seda kohta külastada ja seal oma vaba aega veeta. Ettevõtlik mees on Mārcis Feldbergs.

Mitte ainult „ jookide laboratoorium“ ei üllatanud, vaid ka väga suur korda tehtud maaala, kuhu on metsa ehitatud kinoruum, väga kenad kunstipärased puuriidad, väga palju imelisi metallskulptuure, erinevad saunad ja väike käsitöökoda, kus saime meiegi endale valmistada kas võtmehoidja või kaelaehte. Selle mehe kohta võiks öelda: tuleb vaid tahta, ja kõik on võimalik!

Meie õhtune külaskäik oli Peteris Locmelis ja Anita Ločmele juurde: puhkemaja koos sauna, köögi ja ööbimisega. Loodusrajad ja nende võimalused.

See ürgne naine jagas oma kogemusi ja teadmisi loodusest, taimedest, puudest, rahvapärastest märkidest. Palju teadmisi koos kogemusega saime traditsioonilisest läti saunast ja selles kasutatavatest teenustest: vannid, taimed, massaažid… Õhtune saunarituaal kestis ühele inimesele kuni 2 tundi: jalavannid, keha koorimised, vihtlemised erinevate taime- ja puude vihtadega, massaaž, jahutused järves. See oli meeldejääv.

Eriliselt huvitavaks tegid selle külaskäigu veel loodusmatkad nii õhtul, kui hommikul.

Meie külaskäik Lätimaale oli inspireeriv ja igati edukas.

 

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.