Lood

« Tagasi

Magasimaa (Potterprojektid OÜ) esindaja Katrin Potter ja Lobi Muuseumi (Lobimuuseum MTÜ) esindaja Andres Kaljusalu olid külalisteks „Piparmetru namins”, Lolita Duge ja „Destilati” Jolanta Lapina juures Jelgava piirkonnas Lätis 26.06.-28.06.2018.

Saime osa suurest hulgast erinevatest tegevustest ja külastasime mitmeid sihtkohti. Programmi osaks oli ka piirkonna ettevõtjate külastamine. Saime hea ülevaate Piparmündimaja igapäevategevustest ja põllumajandusest nende farmis ning kodumajutuses Terēņi.

Külastuse käigus Vilce ümbruses nägime energilisi inimesi, kes armastavad seda, mida nad teevad. Nad tutvustasid meile oma tegevusvaldkondi. Teenuste struktuuri ja arendust oli huvitav võrrelda.

Tirelj oli samuti huvitav. „Destilati” püüab elustada vanaaegseid traditsioone, kasutades traditsioonilist tehnoloogiat. Parimate tulemuste saamine võtab aga aega. Sellegipoolest on neil juba mitmeid koostööpartnereid ja nad toodavad hea kvaliteediga trendikaid karastusjooke. Pidev katsetamine ja lõputu arendus tagavad jätkuva edu. Huvitav oli näha, kuidas perekond on ühendanud erinevad hobid eduka talupidamisega ja kuidas äri kasvab.

Kõikides kohtades, mida külastasime, rääkisime jätkusuutlikust ettevõtlusest ja jagasime oma mõtteid selles valdkonnas. Õppisime palju uut koostöö olulisuse kohta. Saime uusi teadmisi ja mõistsime SEIC projektis osalejate omavahelise suhtlemise olulisust peresisesel tasandil, mis on üksteise ettevõtmiste lähim mõistmise tasand. Lisaks mälestustele tegime palju pilte. Vahetus oli inspireeriv ja igati edukas.

Tänu  ettevõtjate vahetusprogrammile pidid mõlemad osapooled, nii pererahvas kui külalised väljuma oma mugavustsoonist, vaatama otsa oma tulevikuplaanidele ja vajadusel neid ka ringi tegema. Kogemuste ja ideede vahetamine oli meie kõigi jaoks rahuldust pakkuv.

Katrin Potter

Läti partnerite vastukülaskäigu kohta võib lugeda Virumaa Teatajast.

 

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.