Lood

« Tagasi

KAVA

Reede 8.09

  • Saabumine, sisseseadmine
  • Tutvumine Arma ratsataluga
  • Eisma sadama tutvustus ja paadisõit merele, võrkude sisselaskmine
  • 18.00 tutvumine ratsakeskusega, hobustega ja laste treeningtund
  • Õhtusöök ja saun

Laupäev 9.09

Pühapäev 10.09

  • Hommikusöök
  • 10.30 Altja kalurikülaga tutvumine, lõuna kõrtsus
  • 14.00 Tagasiteele asumine

Esimene päev kulus sisseseadmisele ja meie majapidamise tutvustamisele. Käisime koos hobusekoplis ja tallis, külalised said jälgida laste treeningtundi. Jaotasime tegevused nii, et mehed läksid merele ja naised ja lapsed läksid talli.

Teine päev oli teguderohke ja algas jälle ratsakeskuses (mehed jälle võrke  vaatamas, et õhtul oleks kala). Käisime koos ratsaretkel looduses ja mere ääres ning tutvustasin külalistele meie kandi võimalusi, liikusime enamjaolt Selja jõe maastikukaitsealal. Sõidu ajal jõudsime arutada ka Soome võimaluste üle ja selgus, et soomlaste jaoks on suur elamus saada hobustega mere äärde sõitma, kuna neil on liivarandu vähe ja paljudes kohtades on hobustega sõit keelatud. Seega oli neile huvitavad Eesti võimalused ja meie nn igameheõigus, mis tähendab, et looduses võib liikuda jalgsi, rattal või ratsa kõikjal kus see pole otseselt keelatud ja eeldusel, et loodust ei kahjustata.

Edasi suundusime Kundasse ja Lontova seiklusparki ning Blücheri kohvikusse, kus peremees Revo Koha pakkus imehea lõunasöögi. Lontova seikluspark kuulub samuti koostöövõrgustikku Ehedad Elamused Lahemaal ja üheskoos tuli jällegi teemaks vajadus tuua turiste väiksematesse kohtadesse ja  Tallinnast välja.

Järgnev külastus oli planeeritud Hobuvärava tallu, kuna külalistel olid kaasas lapsed, siis tahtsime pakkuda midagi toredat ka neile. Perenaine Julia Vanatoa võttis meid vastu ja näitas kogu talu ning jutustas huvitavaid lugusid loomadest. Talu on tõeliselt vahvas kohas vanas mõisakarjakastellis ja avastamisväärt koht.

Tagasiteel põikasime läbi ka Toolse ordulinnusest, tutvustasime meie piirkonna külasid ja külaseltsi tegevust.

Õhtu lõppes ühise õhtusöögiga (mehed olid hommikul saanud merest lesta ja nii tegime lestapraadimise). Saime ka arutada uusi ideid tulevikuks, kui mina tegin süüa, siis Saanna visandas juba märkmeid paberile. Ja praeguseks hetkeks on meil saanud valmis plaan, et Eestis võiks teha ratsutamise kliiniku (treeninglaager) kuhu tuleb treeneriks Sanna Puonti. Meie tõlgime info eesti keelde ja organiseerime reklaami siinpool. Ja omakorda Arma ratsatalu teenuste reklaamimiseks mõtlesime välja koos paketi ratsutamishuvilistele Soomest ja Sanna aitab jällegi selle tõlkida soome keelde.

Viimane päev möödus matkarajal Lahemaal ja Altja külas, lõunasöögi tegime Altja kõrtsus ja juba oligi külalistel aeg asuda tagasiteele.

Meie jaoks oli kogemuste vahetuse projektis osalemine väga huvitav ja lisaks uutele tutvustele ja mõtetele tekkisid ka täiesti konkreetsed plaanid, mida koos teha.

 

Sanna Puonti, Hyvinvoiva hevonen

Sarnased lood

Tere tulemast Lielupesse! Turismisihtkohad 2018.

Lielupe asetseb Läti lõunaosas Zemgale madalikul, ühendades Jelgava ja Ozolnieki maakonnad LEADER-piirkonnaks.

Need on kohad, kus saab kogeda positiivseid emotsioone, nautida Läti traditsioone, maitsta tervislikke roogi ja kohata võrratuid inimesi, kelle silmades on sära sellest, et nad teevad asju südamega!

Tutvu Põhja-Eesti mitmekülgse looduse ja tegusate inimestega!

Eesti põhjapoolseim LEADER-piirkond Arenduskoda on kauni looduse ja põneva kultuuripärandiga. See hõlmab mereäärset Lahemaa rahvusparki, metsade ja rabade keskel asuvat Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala ja künklikku Neeruti maastikukaitseala.