Lood

« Tagasi

Ettevõtjate vahetuse käigus külastasid Läti koostööpartnerid 2018. aasta märtsis Rohelise Jõemaa piirkonna ettevõtteid.

Läti ettevõtjaid võtsid vastu Klaara-Manni puhkekeskus, Tori Siidritalu ja Kogukonnakeskus, külastati ka teisi huvipakkuvaid ettevõtmisi. Algatuseks peeti maha nõupidamine käsitööveini ja –siidri teemadel. Et Lätis vahetuspartneritel külas käies oli tekkinud huvitavaid koostöömõtteid, siis asuti neid juba laiendatud koosseisus edasi arendama. Kampa lõid ka Läti veinitootjate esindaja Ricards Ivanovs ja Eesti käsitööveini valdkonna vedaja Tiina Kuuler Veinivillast.

Veinitootmise alast koostööd arendamas

Teine vahetuspäev algaski siidri teemadel – külastati Tori Siidritalu. Kuna vahetuspartnerid ei ole otseselt siidritootmisele keskendunud, siis oli huvitav jälgida selle ala eriseadmeid ja aktiivses arendusjärgus oleva ettevõtte tootmisprotsessi.

Energia talus vaadeldi ürditootmist ja sellega kaasnevaid lisateenuseid. Külalised kiitsid kompleksi terviklikkust ja arhitektuurilist lahendust.

Piesta Kuusikaru talus andis pererahvas ülevaate õunamahla ja muude õunatoodete tootmisest ning talu ajaloost.

Külastuspäeva teine õhtu lõppes meeleoluka peoga Klaara-Manni puhkekeskuses.

Viimase päeva hommikul said huvilised uurida Matogardi mullatootmist.

Eestit külastasid Läti ettevõtjad ettevõtetest LavenderVilla, Durbes Veltes ja Aizputes Vins.

Sarnased lood

Tere tulemast Lielupesse! Turismisihtkohad 2018.

Lielupe asetseb Läti lõunaosas Zemgale madalikul, ühendades Jelgava ja Ozolnieki maakonnad LEADER-piirkonnaks.

Need on kohad, kus saab kogeda positiivseid emotsioone, nautida Läti traditsioone, maitsta tervislikke roogi ja kohata võrratuid inimesi, kelle silmades on sära sellest, et nad teevad asju südamega!

Tutvu Põhja-Eesti mitmekülgse looduse ja tegusate inimestega!

Eesti põhjapoolseim LEADER-piirkond Arenduskoda on kauni looduse ja põneva kultuuripärandiga. See hõlmab mereäärset Lahemaa rahvusparki, metsade ja rabade keskel asuvat Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala ja künklikku Neeruti maastikukaitseala.