Lood

« Tagasi

Ettevõtjate vahetuse käigus külastasid Läti koostööpartnerid 2018. aasta märtsis Rohelise Jõemaa piirkonna ettevõtteid.

Läti ettevõtjaid võtsid vastu Klaara-Manni puhkekeskus, Tori Siidritalu ja Kogukonnakeskus, külastati ka teisi huvipakkuvaid ettevõtmisi. Algatuseks peeti maha nõupidamine käsitööveini ja –siidri teemadel. Et Lätis vahetuspartneritel külas käies oli tekkinud huvitavaid koostöömõtteid, siis asuti neid juba laiendatud koosseisus edasi arendama. Kampa lõid ka Läti veinitootjate esindaja Ricards Ivanovs ja Eesti käsitööveini valdkonna vedaja Tiina Kuuler Veinivillast.

Veinitootmise alast koostööd arendamas

Teine vahetuspäev algaski siidri teemadel – külastati Tori Siidritalu. Kuna vahetuspartnerid ei ole otseselt siidritootmisele keskendunud, siis oli huvitav jälgida selle ala eriseadmeid ja aktiivses arendusjärgus oleva ettevõtte tootmisprotsessi.

Energia talus vaadeldi ürditootmist ja sellega kaasnevaid lisateenuseid. Külalised kiitsid kompleksi terviklikkust ja arhitektuurilist lahendust.

Piesta Kuusikaru talus andis pererahvas ülevaate õunamahla ja muude õunatoodete tootmisest ning talu ajaloost.

Külastuspäeva teine õhtu lõppes meeleoluka peoga Klaara-Manni puhkekeskuses.

Viimase päeva hommikul said huvilised uurida Matogardi mullatootmist.

Eestit külastasid Läti ettevõtjad ettevõtetest LavenderVilla, Durbes Veltes ja Aizputes Vins.

Sarnased lood

Ratsutamise ja turismi alane koostöö Eesti ja Läti ettevõtjate vahetuses

Meie Läti külalised Jolanta ja Janis Tīreļu dzītuve / LV-Destilāti jõudsid Eestisse septembrikuu viimase päeva hilisõhtul. Nende peatuskohaks sai Annenhofi külalistemaja Lahemaa serval.

SIA Viesu Lici inimeste külaskäik Õnnela külalistemajja

Külastus toimus ühel sügisesel nädalavahetusel. Koostööpartnerite juurest tulid meile külla peremees ja perenaine. Kohale jõuti hilisõhtul ja loomulikult ei jõudnud peale õhtusöögi saabumise järgselt muud ette võtta.