Lood

« Tagasi

Reede 05.01.18

Isa ja Miina saabusid õhtuse laevaga Tallinnasse. Sadamast suundusime Vana-Sirge küülikutallu, kus külalised seadsid end sisse ja pakkusime õhtusööki.

 

Laupäev 06.01.2018

Peale hommikusööki siirdusime matkale Viru rabasse.

Ennelõunal külastasime kohaliku keraamiku Virve Kermi töötuba Kolgas. Virve Kerm andis ülevaate tegevustest töötoas ja vastas küsimustele.Virve näitas meile ka pooleliolevaid töid.

Edasi sõitsime Kuusiku Loodustallu, kus perenaine Sirje Kuusik pakkus meile kerge lõuna. Peale sööki tutvustas Sirje ööbimisvõimalusi ja tegi külalistega ringkäigu talus.

Järgmiseks sõitsime Madi Puhkemajja, kus perenaine Pille Rüütel tutvustas oma kodumajutust ja tegi meile ekskursiooni oma valdustes.

Õhtuks naasime Vana-Sirgele, kus külalised tutvusid küülikufarmiga. Järgnes õhtusöök, kus degusteeriti ka kohalikke käsitööveine.

 

Pühapäev 06.01.2018

Peale hommikusööki sõitsime Pudisoo Puhkemajja (Annenhof), kus perenaine Anne Masing tutvustas kodumajutuse võimalusi.

Peale lõunasööki Vana-Sirgel viisin külalised Tallinnasse, kus peale väikest jalutuskäiku linnas suundusime sadamasse.

Soomlaste külaskäigust sünnib loodetavasti tulevikus meie jaoks oluline koostöö. Selgus, et Miina Tuominen-Brinkas kasvatab samuti küülikuid ja selles osas on võimalik vahetada kogemusi. Eestist on keeruline hankida küülikutele värsket verd, Miina lubas aidata otsida meile Soomes sobilikke kasvatajaid, kellega tulevikus koostööd teha.

Sarnased lood

Entrepreneurs get new ideas

Entrepreneurs from Pärnu, Estonia visited entrepreneurs in Liepaja for an exchange of experience. The Estonians were pleasantly surprised with new technological advancements, but the Latvians were able to find answers to questions and get advice.

Läti ja Soome ettevõtjate kevadreis Eestisse

Läti ja Soome ettevõtjad külastasid aprilli keskpaigas Rohelise Jõemaa ja Arenduskoja piirkonda ning sealseid ettevõtteid: Vanaõue Puhkekeskust, Soomaa Rahvusparki, Piesta Kuusikaru Talu, Energia Talu, Lahmuse mõisa, Olustvere mõisa, Lauli Loovstuudiot, Hõbeda kitsefarmi, Arma ratsatalu ja Palmse mõisa.