Lood

« Tagasi

Reede 05.01.18

Isa ja Miina saabusid õhtuse laevaga Tallinnasse. Sadamast suundusime Vana-Sirge küülikutallu, kus külalised seadsid end sisse ja pakkusime õhtusööki.

 

Laupäev 06.01.2018

Peale hommikusööki siirdusime matkale Viru rabasse.

Ennelõunal külastasime kohaliku keraamiku Virve Kermi töötuba Kolgas. Virve Kerm andis ülevaate tegevustest töötoas ja vastas küsimustele.Virve näitas meile ka pooleliolevaid töid.

Edasi sõitsime Kuusiku Loodustallu, kus perenaine Sirje Kuusik pakkus meile kerge lõuna. Peale sööki tutvustas Sirje ööbimisvõimalusi ja tegi külalistega ringkäigu talus.

Järgmiseks sõitsime Madi Puhkemajja, kus perenaine Pille Rüütel tutvustas oma kodumajutust ja tegi meile ekskursiooni oma valdustes.

Õhtuks naasime Vana-Sirgele, kus külalised tutvusid küülikufarmiga. Järgnes õhtusöök, kus degusteeriti ka kohalikke käsitööveine.

 

Pühapäev 06.01.2018

Peale hommikusööki sõitsime Pudisoo Puhkemajja (Annenhof), kus perenaine Anne Masing tutvustas kodumajutuse võimalusi.

Peale lõunasööki Vana-Sirgel viisin külalised Tallinnasse, kus peale väikest jalutuskäiku linnas suundusime sadamasse.

Soomlaste külaskäigust sünnib loodetavasti tulevikus meie jaoks oluline koostöö. Selgus, et Miina Tuominen-Brinkas kasvatab samuti küülikuid ja selles osas on võimalik vahetada kogemusi. Eestist on keeruline hankida küülikutele värsket verd, Miina lubas aidata otsida meile Soomes sobilikke kasvatajaid, kellega tulevikus koostööd teha.

Sarnased lood

Energia talu võõrustas Läti kolleege

6.-07. augustil võtsime vastu oma Lauku partnerība “Lielupe” partnereid Lienite Vitina Zustrupa ja Janis Zustrupsi ettevõttest Miesai und Garam https://www.facebook.com/miesaiungaram.

Läti lihatöötlejad Karjamõisa lihatööstuses Pärnumaal

12.-14.septembril 2018 külastasid OÜ Karjamõisa lihatööstust noored ettevõtjad Läti ettevõttest SC Grand https://www.scgrand.lv/. SC Grand tegeleb lihatoodete ning seemnesegude valmistamisega.